Loading...
ZS Kovacica SK 2018-03-18T19:20:40+00:00

ŽENSKÝ SPOLOK KOVAČICA

Súčasnosť diktuje intenzívnejšiu činnosť na zachovaní národnej tradície, ktorá sa pomaly stráca a mizne. V roku 1920 sa ženy zhromaždili s úmyslom zachovať slovenskú ľudovú tradíciu a kultúrne dedičstvo a založili dnešný spolok. Dnes sa okolo 60 členkov stále drží po schvaľovaní rovnakej myšlienky a súčasne s modernizáciou, v súlade s časom, v ktorom žijú. Prezentujú Kovačicu v každom zmysle na rôznych podujatiach v celej krajine i v zahraničí.

Jarmok ručných prác

Viac ako 11 rokov organizuje združenie žien z Kovačice toto podujatie, ktorá vyrastala z malej miestnej udalosti až po regionálne podujatie. V spolupráci s inými združeniami a inštitúciami má táto udalosť okrem expozície aj druhú stranu medaily, teda humanitárnu koncepciu pri tortiáde. Sprievodná časť je  kultúrny a umelecký program, v rámci ktorého sa podporuje aj slovenská tradícia.

Čajanka

V predvečer 8. marca – Deň žien, tradične od roku 1957, organizuje toto podujatie Spolok žien Kovačica. Súčasne, okrem nevyhnutného čaju, sa ženy pokúšajú posluhovať príležitostným lahôdkamy. V priebehu času táto podujatie sleduje trendy a večera je organizovaná na dnešnom čajovom večierku, tombola, zvuky slovenských melódií sú prítomné aj ďalšie. Návštevníci už nie sú len ženy z Kovačice, ale aj z rôznych krajín.

FOTO GALÉRIA