Loading...
Memoriálne stredisko Dr. Jána Bulíka 2018-03-18T23:30:45+00:00

MEMORIÁLNE STREDISKO DR. JANA BULÍKA

Memoriálne stredisko Dr. Jána Bulíka, nosí meno slávneho Kovačického patriotu, ktorého cieľom je zachovanie slovenskej kultúry všeobecne. Doteraz vydali niekoľko CD a kníh, organizovanli výstavy, tradičné podujatia, založili busty Dr. Bulíka a Dr. Čaploviča, ale tiež prezentovali Kovačicu na rôzných podujatiach v krajine a v zahraničí.

DETSKÁ SVADBA

Podujatie Detská svadba sa organizuje od roku 2007 a predstavuje svadobné obrady, zatiaľ čo hlavnými aktérmi sú naši najmladší. Táto akcia má humanitárnu povahu, ktorej úlohou je pomáhať deťom, ktoré potrebujú finančné prostriedky. S touto prezentáciou deti z Kovačici doposiaľ vystupovali na detskom festivale v Bavaništi, ako aj na niektorých festivaloch na Slovensku. Posledný augustový víkend rezervujte pre túto jedinečnú parádu!

BRYNDZOVÉ HALUŠKY

Rekli bi manifestacija sa lepom budućnošću, obzirom da se prvi put organizovala u 2017. godini. Članovi udruženja su svojim nastupima na ovakvim takmičenjima u Slovačkoj, uspeli da se umreže i postanu organizatori ove humanitarne manifestacije i u svom mestu. Radi se o međunarodnom takmičenju u kuvanju i jedenju knedli sa ovčijim sirom, tzv. bryndzových halušky, koje predstavljaju tradicionalno jelo u Slovačkoj.