Club kreatornica SK 2018-03-27T08:53:15+00:00

CLUB KREATORNICA

Zhromažďovanie tvorivých ľudí zameraných na spojenie tradície a súčasných trendov, prostredníctvom starých remesiel a výroby remesiel, je jadrom existencie združenia. Kreatívne metódy obhajujú kultiváciu kultúrnej a umeleckej rozmanitosti, potvrdenie starých remesiel, prezentáciu suvenírov, ktoré odrážajú tradíciu a tvorivosť, dôraz na používanie prírodných materiálov. Svoje zručnosti venujú bez vzdelania všetkým zainteresovaným, bez ohľadu na vek.

ČLENOVIA

Pavel Vereski

Umelecký stolár-tokár, ktorý vytvára užitočné predmety, šperky, suveníry a drevené vajcia z 25 druhov dreva, kombinujúc jeho štruktúru a farbu. Objekty sú pokryté včelím voskom, ktorý živí drevo a zdôrazňuje jeho krásu. Pavel spája tradičné remeselné techniky s inovatívnymi technikami na využitie tohto starého materiálu. Vystavuje prácu na rôznych umeleckých a remeselných podujatiach doma i v Európe.

Marina Bireš

Používanie rôznych materiálov a postupov pri výrobe šperkov je spôsob, akým Marina hľadá svoj umelecký výraz. Nezávislá tvorba je výzvou a príležitosťou na improvizáciu. Prírodné materiály sú jej najatraktívnejšie: meď a striebristý drôt kombinuje s polodrahokamami. Drôtené vlákna sa ohýbajú, spájajú, a viažu, z ktorých sa motívy vytvárajú ako produkt inšpirácie. S touto technikou sa šperky vyrábajú celé storočie. Ich vzhľad, dizajn a kvalita sa zmenili, ale ich zámer zostal rovnaký – jasný spôsob, ako prezentovať a definovať osobu, ktorá ho nesie.

Daniel Válovec

Vytváraním jedinečných dekoratívnych svietidiel z okrasných tekvíc sa zaoberá od roku 2005. Dartové lampy vyrastajú kombináciou tvorivosti, zručných rúk a nesmiernej trpezlivosti. Charakteristické náčrty každého svietidla sú svetlé tiene a svetlá, ktoré sa odrážajú v okolí. Najväčšou autorskou inšpiráciou sú ľahké kontrasty, ktoré vytvárajú príjemné prostredie a priamo ovplyvňujú atmosféru v priestore.

Ivana Vereski

Vyjadruje svoju prácu kresbou, ilustráciou a komiksmi. Jej diela boli publikované v mnohých časopisoch, komiksoch a monografiách v Srbsku a na Slovensku: Magazín Kvartal, Celulit, Šlic, Kuhinja, Take off, Zornička, Inspire Magazine, Ruská avantgarda v komiksu, Rajferšlus. Absolvovala filozofiu v Bratislave. Zaoberá sa umeleckými prekladmi. Žije a pracuje v Luxembursku.

Vieroslava Válovcová

Pod značkou Lada skrýva sa Vieroslava Válovcová, ktorá ručne vyrába svoje mydlá s veľkou láskou a starostlivosťou. Mydlá so špeciálne vyrobenými receptami obsahujú čisté rastlinné oleje, maceráty a prášky. Nameraná kombinácia týchto prospešných zložiek jemne čistí, vyživuje, oživuje a revitalizuje pokožku. Základné rastlinné oleje a ovocie dávajú mydlá nádhernú vôňu, takže starostlivosť o pleť má aj aromatické vlastnosti.